zadaj pytanie
 • Przegrzanie silnika

  Jeśli widzisz parę wydobywającą się z pod maski silnika lub wskaźnik temperatury silnika zaczyna gwałtownie rosnąć, Twój pojazd jest najprawdopodobniej przegrzany.

  Co robić:
  Jak zwolnisz swoim pojazdem, włącz ogrzewanie i wentylator na najmocniejszą pozycję. Pomoże to wyciągnąć nadmiar ciepła z silnika i go schłodzić. Jeśli temperatura silnika nie zacznie zaraz spadać, spróbuj włączenia klimatyzację na najwyższy poziom. Wiele pojazdów posiada drugi wentylator, który działa tylko przy włączonej na wysokim poziomie klimatyzacji. Jeżeli wskazówka nie opuści czerwonego pola (lub lampka temperatura nie zgaśnie), poszukaj bezpiecznego miejsca do zatrzymania, wyłącz silnik, otwórz maskę i poczekaj co najmniej 30 minut, aż silnik ostygnie. Nie próbuj dalszej jazdy; w ten sposób można spowodować poważne uszkodzenia silnika.

  WAŻNE:
  Nigdy nie należy odkręcać korka chłodnicy zanim silnik nie ostygnie. Płyn chłodzący jest gorący i pod wysokim ciśnieniem. Jeśli otworzysz korek, spowodujesz eksplozję gorącego płynu, który może spowodować poważne oparzenia wymagające natychmiastowej pomocy lekarskiej.

  « powrót
imię i nazwisko:
marka i typ auta:
numer telefonu:
adres e-mail:
rodzaj serwisowania:
StartO nasUsługiPoradyPromocjeKontakt Copyright © 2010 twojadomena.pl

Komunikacja z serwerem