zadaj pytanie
 • Co robi olej?

  Olej sprawia że wszystkie wewnętrzne części Twojego silnika są nasmarowane, chłodne i czyste - i dlatego właśnie staje się zanieczyszczony i wymaga regularnej wymiany.

  Po uruchomieniu samochodu, olej rozpoczyna smarowanie silnik. Liczne dodatki w oleju pomagają schłodzić i zmniejszyć tarcie między ruchomymi częściami. Olej również oczyszcza z brudu i zanieczyszczeń, zapobiegając przedwczesnemu zużyciu silnika.

  Na przykład, na każdy litr benzyny, który jest zużywany, około jeden litr wody jest generowany. Większość tej wody zmienia się w parę wodną i uchodzi poprzez rury wydechowe (co można zauważyć w chłodne dni, o poranku, kiedy woda faktycznie ścieka z rury wydechowej). Niektóre z tych wilgoci dostają się do niewykorzystanych przestrzeni twojego silnika. Tam, następnie mieszają się z innymi chemikaliami. Również zabrudzenia i pozostałości paliwa można znaleźć w tych przestrzeniach. Olej musi nieustannie utrzymywać, również i te przestrzenie w czystości, usuwając brud i absorbując zanieczyszczenia i paliwo.

  W wyniku wszystkich zabrudzeń i zanieczyszczeń, olej musi być regularnie zmieniany. Również, gdy staje się zbyt stary i brudny, nie otrzymujemy pełni korzyści z dodatków, jakie zawiera. Oleju staje się mniej skuteczne w smarowaniu i chłodzenia silnika. Co gorsza, zwiększone tarcie może narazić Twój silnik na szybsze zużycie ruchomych części.

  « powrót
imię i nazwisko:
marka i typ auta:
numer telefonu:
adres e-mail:
rodzaj serwisowania:
StartO nasUsługiPoradyPromocjeKontakt Copyright © 2010 twojadomena.pl

Komunikacja z serwerem