zadaj pytanie
 • Co to jest geometria kół?

  Geometria kół odnosi się do tego, jak w Twoim samochodzie koła są ustawione. Twoja koła powinny być równoległe i skierowane do przodu.

  W jaki sposób ustawienie geometrii kół wpływa na mój samochód?
  Gdy Twoje koła są odpowiednio ustawiane, będzie mniejsze zużycie paliwa, Twoje opony będą miały dłuższą żywotność, prowadzenie się samochodu będzie łatwiejsze, a jazda będzie bardziej płynna i bezpieczniejsza.

  Co może pójść nie tak z moim ustawieniem geometrii kół?
  Kilka czynników może przyczynić się do zmiany w ustawieniu geometrii kół: zużytych części, marnej jakości drogi, częste najeżdżanie na przeszkody drogowe(np. krawężniki) w wyniku czego może wystąpić kilka różnych problemów, w tym nadmierna zbieżność lub rozbieżność kół, co spowoduje niewłaściwe prowadzenie samochodu oraz nadmierne i nierównomierne zużycie opon.

  Jak rozpoznać problem z ustawieniem geometrii kół?
  Sprawdź swoją kierownicę podczas jazdy. Czy pozostaje prosto? Czy wibruje? Podczas podróży wzdłuż prostej drogi, czy Twój pojazd ściąga do jednej strony? Czy Twój samochód prowadzi się niestabilnie lub jest trudny do kontroli? Czy zauważyliście nierównomierne zużycie oponę?

  Sprawdzaj swoje opony regularnie. Wiele różnych elementów może wpłynąć na niewłaściwe zużycie opon - od niewłaściwego ustawienia geometrii kół przez zużyte elementy zawieszenia aż do niewłaściwego ciśnienia w oponach. Jeśli rozpoznasz którykolwiek z tych objawów w Twoim samochodzie, przyprowadź swój samochód na bezpłatna kontrolę wzrokową.

  « powrót
imię i nazwisko:
marka i typ auta:
numer telefonu:
adres e-mail:
rodzaj serwisowania:
StartO nasUsługiPoradyPromocjeKontakt Copyright © 2010 twojadomena.pl

Komunikacja z serwerem